Connect with us

Akcesoria elektroniczne

Jaki powerbank do telefonu kupić?

Opublikowano

Czarny powerbank do telefonu ładuje go poprzez kabel USB na białym blacie.

Smartfony stanowią istotną część naszego życia. Ciągle sprawdzamy i odpowiadamy na wiadomości, oglądamy filmy w podróży, pstrykamy zdjęcia przy każdej okazji i wiele więcej. Wszystkie te czynności jednocześnie mogą szybko wyczerpać baterię telefonu. Jeśli czytasz ten artykuł właśnie teraz, oznacza to, że prawdopodobnie masz problem z utrzymanie naładowanego telefonu przez cały dzień. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Dlaczego powerbank do telefonu jest ważnym akcesorium?

Zanim przejdziemy do szczegółów zakupu powerbanku, porozmawiajmy najpierw o tym, dlaczego powerbanki są tak ważne. Dlaczego potrzebujesz go do telefonu? Oto kilka powodów – 

Nikt nie lubi rozładowanego telefonu – może to być niezwykle denerwujące. Poza tym nie jest to do końca bezpieczne, ponieważ oznacza, że nie możesz wezwać pomocy w nagłym wypadku. 

Możesz ładować swój telefon, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Posiadanie przy sobie powerbanku oznacza, że zawsze jesteś przygotowany na najgorsze.

Dzięki powerbankowi możesz wielokrotnie naładować swój telefon. Na przykład powerbank o pojemności 10 000 mAh może naładować iPhone’a X nawet pięć razy. W ten sposób możesz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd. 

Jakie parametry sprawdzić przy zakupie powerbanku do telefonu?

Teraz gdy zajęliśmy się powodami, dla których musisz kupić to urządzenie, to przejdźmy do faktycznego procesu zakupu. Aby podjąć świadomą decyzję, przed zakupem należy sprawdzić następujące parametry. 

Pojemność – Jest to najważniejsza rzecz do rozważenia przy zakupie powerbanku do telefonu. Określi ona, ile razy będziesz mógł naładować swój telefon. Pojemność powerbanków mierzona jest w mAh (miliamperogodzinach). Im większa pojemność powerbanku, tym więcej razy będzie on w stanie naładować Twój telefon. Dlatego przed zakupem powerbanku do telefonu upewnij się, że sprawdzisz jego pojemność. 

Moc – napięcie i amperaż to dwa ważne parametry, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie powerbanku. Napięcie określa, jak szybko powerbank będzie ładował Twój telefon. Amperaż to natężenie przepływu, które określa prędkość ładowania.

Wejście – standardowe napięcie, z którym kompatybilna jest Twoja ładowarka ścienna lub powerbank. Musisz upewnić się, że napięcie ładowarki i powerbanku jest takie samo. W przeciwnym razie będą one niekompatybilne.

Powerbank do telefonu, jaka marka będzie najlepsza?

Po sprawdzeniu powyższych parametrów musisz zdecydować, jaką markę powerbanku kupić. Musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze sprawdzić pojemność. Następnie upewnić się, że powerbank jest kompatybilny z Twoim telefonem. Jeśli Twój telefon może być ładowany za pomocą ładowarki micro USB, to prawie wszystkie marki powerbanków są kompatybilne. Jeśli jednak Twój telefon wymaga specjalnego typu ładowarki (np. Apple), to musisz kupić urządzenie kompatybilne z tym typem.

Czytaj dalej
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze