Connect with us

Porady i wskazówki

Jaka ładowarka samochodowa będzie najlepsza?

Opublikowano

Standardowa ładowarka samochodowa podłączona do gniazda zapalniczki w samochodzie.

Wszystkie nowe funkcje w smartfonie mają swoją cenę – słabszą żywotność baterii. Możesz pomóc sobie w walce z tym problemem, używając ładowarki samochodowej. Istnieje jednak wiele takich urządzeń i trudno zdecydować się na konkretny model. Nie wiesz, jaki będzie odpowiedni dla Ciebie? Poniżej znajdziesz cenne wskazówki!

Co powinna mieć ładowarka samochodowa?

Ładowarka samochodowa powinna mieć przede wszystkim długi kabel. Wtedy zapewni Ci pełną swobodę, bo umieścisz ładujący się smartfon w dowolnym miejscu. Wybierz produkt z przewodem sięgającym przynajmniej do wysokości przedniej szyby. Bez problemu podłączysz wówczas swoje urządzenie do ładowania, gdy umieścisz je w uchwycie. Jeśli ładowarka samochodowa jest zbyt krótka, nie tylko obniża Twój komfort, ale także stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Dobra ładowarka samochodowa zawsze zawiera również wbudowany regulator napięcia. Zapobiega on konieczności wymiany bezpieczników. To szczególnie ważne, gdy jeździsz starszym samochodem.  Prawdopodobnie brakuje w nim nowoczesnych komponentów elektrycznych, co grozi usterkami.

W jakiej cenie szukać ładowarki samochodowej?

Ładowarki samochodowe są dostępne w szerokim zakresie cenowym. Nie istnieje jednak szczególna korelacja między ceną a jakością. Tak długo, jak ładowarka samochodowa spełnia Twoje potrzeby, kwota nie gra roli. Jeżeli chcesz kupić możliwie najlepszą ładowarkę samochodową, zapłacisz nawet 200 złotych. Na tańsze modele wydasz z kolei około 50 złotych. Ważne, aby oszacować swój budżet i znaleźć ładowarkę samochodową, która spełnia Twoje oczekiwania.

Jak wydajna ładowarka samochodowa zda egzamin?

Nie wszystkie ładowarki samochodowe są identyczne pod względem prędkości ładowania. Im wyższa moc, tym krótszy czas uzupełniania energii w smartfonie. Producenci zazwyczaj podają moc wyjściową w miliamperach. Modele do 1500 mA działają stosunkowo wolno, dlatego przy dużym obciążeniu telefonu mogą nie wystarczyć. Lepiej wybrać sprzęt o wartości mocy większej niż 1500 mA.

Na jakie marki ładowarek samochodowych zwracać uwagę?

Jedną z pierwszych marek, na które należy zwrócić uwagę, jest Anker. Firma ta ma w swojej ofercie urządzenia ładujące różnego typu. Występują w wielu stylach wizualnych i mają funkcje, których nie znajdziesz w innych produktach. Jedną z najlepszych cech ładowarek samochodowych Anker jest technologia Quick Charge. Pozwala na 4x szybsze ładowanie w porównaniu do standardowych ładowarek. Warto również sprawdzić akcesoria od Nitecore. Ładowarki samochodowe Nitecore cechuje głównie świetna wydajnosć.

Czytaj dalej
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze