Connect with us

Akcesoria elektroniczne

Co to jest powerbank i jak działa?

Opublikowano

Powerbank podłączony do smartfona ładuje go przez kabel USB.

Powerbank jest niezwykle przydatny dla każdego, kto spędza dużo czasu z dala od standardowych gniazdek elektrycznych. Mieszczą się w torebce lub tylnej kieszeni, więc zawsze będziesz mieć dostęp do prądu, gdy będziesz go potrzebować. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej! 

Co to jest powerbank?

Powerbank to przenośny akumulator, który służy do ładowania urządzeń takich jak telefony komórkowe i tablety. Występują one w wielu różnych typach i pojemnościach, a najczęstszą formą jest prostokątne urządzenie wielkości mniej więcej dłoni.

Jakie jest zastosowanie powerbanku?

Głównym celem jest ładowanie telefonu lub innych urządzeń, gdy nie mamy dostępu do źródła prądu. W przeciwieństwie do standardowej metody ładowania za pomocą wtyczki. Powerbank nie musi być podłączony do gniazdka elektrycznego. Dzięki temu są one szczególnie wygodne podczas aktywności na świeżym powietrzu. Zazwyczaj są również wykorzystywane w sytuacjach awaryjnych lub przerwach w dostawie prądu. Mogą być bardzo przydatne dla każdego, kto mieszka na obszarach narażonych na huragany, tornada lub inne niesprzyjające warunki pogodowe,

Jak działa powerbank?

Powerbank przechowuje ładunek energii, który może być użyty do naładowania urządzenia takiego jak telefon. Wygląda to w ten sposób, że podłączasz telefon do powerbanku i właśnie wtedy pobierana jest energia. Powerbank będzie się ładował znacznie wolniej niż podłączenie urządzenia bezpośrednio do gniazdka elektrycznego. Prędkość, z jaką ładuje się właśnie to przenośne urządzenie, zależy od kilku czynników, takich jak pojemność oraz rodzaj użytych kabli do ładowania.

Czy warto kupić powerbank?

Tak, zwłaszcza jeśli jesteś typem outdoorowca, który spędza dużo czasu w dziczy lub w odległych miejscach, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Jeśli często podróżujesz, powerbank może okazać się ratunkiem, gdy w środku dnia zabraknie Ci energii i nie będziesz miał czasu na znalezienie gniazdka. Jeśli masz dziecko, które uwielbia bawić się telefonem, powerbank to świetny sposób, aby utrzymać urządzenie naładowane i poza zasięgiem jego rąk. Musisz jednak mieć świadomość, że wiele linii lotniczych zabrania używania powerbanków podczas pobytu na pokładzie. Upewnij się więc, że przed podróżą sprawdzisz, jaka jest polityka Twojej linii lotniczej. 

Kupując powerbank, upewnij się, że ma on pojemność wystarczającą do wielokrotnego ładowania urządzeń, jak powinien być wykonany z jakościowych materiałów. Nawet jeśli powerbank się rozładuje zawsze pozostawia Ci to zapas baterii na później. 

Czytaj dalej
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze