Connect with us

Akcesoria elektroniczne

Ile kosztuje powerbank?

Opublikowano

Biały powerbank z przewodem położony na drewnianym stole.

Powerbanki to przydatne akcesorium dla każdego, kto posiada smartfon lub tablet. Przydadzą się, gdy masz trochę czasu do zabicia, a w pobliżu nie ma gniazdek elektrycznych lub utknąłeś gdzieś z ograniczonym zasięgiem. Przy tak wielu różnych markach i modelach na rynku, może być trudno zdecydować się, który z nich jest odpowiedni. Jednak kluczowe elementy, takie jak pojemność i marka, dadzą Ci wskazówkę, na co zwrócić uwagę. Co powinieneś wziąć pod uwagę przed zakupem powerbanku? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Od czego zależy cena powerbanku?

O cenie powerbanku będzie decydowało wiele czynników. Kupując go, musisz wziąć pod uwagę następujące kwestie: 

Pojemność – odnosi się to do liczby miliamperogodzin (mAh). Im wyższa mAh, tym dłużej Twoje urządzenie będzie działać podczas ładowania z powerbanku. Przeciętny telefon będzie wymagał pojemności co najmniej 10 000 mAh. Na przykład Anker PowerCore+ 26800 PD może naładować MacBooka Pro, iPada Pro i iPhone’a (XS Max) ponad trzykrotnie. 

Funkcje – niektóre powerbanki mają dodatkowe funkcje. Może to być latarka lub port USB-C. Jeśli używasz urządzenia, które ładuje się przez USB-C, to jest to przydatna funkcja, która może zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. 

Marka – na rynku jest mnóstwo podróbek, a te mogą być zawodne w porównaniu z ich markowymi odpowiednikami.

Ile kosztuje powerbank do telefonu?

Cena powerbanku będzie zależała od pojemności i marki. Możesz spodziewać się, że za urządzenie o pojemności 10 000 mAh zapłacisz od 50 do 250 zł. Przeciętny telefon wymaga około 5000 mAh do pełnego naładowania, więc powerbank do telefonu powinien mieć mniej więcej dwukrotność jego pojemności. Na przykład, jeśli masz iPhone’a 8, który ma baterię o pojemności 1 960 mAh, potrzebowałbyś powerbanku o pojemności około 5 000 mAh.

Ile kosztuje powerbank samochodowy?

Powerbanki mogą być używane do czegoś więcej niż tylko do ładowania telefonu. Wielu właścicieli samochodów używa ich do zasilania GPS lub systemu stereo. W zależności od pojemności możesz spodziewać się, że zapłacisz od 100 zł do 500 zł. Zazwyczaj są to na mniej kosztowne  gadżety niż zakup drugiego akumulatora samochodowego. Plus, są one o wiele łatwiejsze do przechowywania i zajmują mniej miejsca.

Ile kosztuje powerbank solarny?

W zależności od marki możesz spodziewać się, że zapłacisz od 300 zł do 600 zł za solarny powerbank. Zazwyczaj są one przydatne, jeśli znajdujesz się w  odległych miejscach i nie masz dostępu do gniazdka elektrycznego. Dobrą wiadomością jest to, że solarne powerbanki stają się coraz bardziej przystępne cenowo. Jeśli więc planujesz używać go regularnie, może to być rozsądna inwestycja. Najlepiej szukać modelu o pojemności co najmniej 10 000 mAh. Pozwoli Ci to na kilkukrotne naładowanie telefonu, zanim słońce wyczerpie jego zasoby. Pamiętaj, że ich ładowanie potrwa dłużej niż w przypadku tradycyjnego powerbanku.

Czytaj dalej
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze