Czym jest VoltIQ i Quick Charge – porównanie obu technologii

Czym jest VoltIQ i Quick Charge – porównanie obu technologii

Powerbanki w ostatnich latach dosłownie zawładnęły rynkiem akcesoriów mobilnych. Producenci przenośnych banków energii coraz częściej stosują w swoich urządzeniach coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologie. Tronsmart wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym klientom, którzy nie uznają żadnych kompromisów.

Czym jest VoltIQ oraz Quick Charge? Czym różnią się poszczególne technologie?

Co to jest VoltIQ?

VoltIQ to innowacyjny system autorstwa firmy Tronsmart, znajdujący się w nowoczesnych powerbankach i ładowarkach. Dzięki technologii VoltIQ dobór maksymalnego, optymalnego amperażu i woltażu został zautomatyzowany. Zastosowany w powerbankach Tronsmart sterownik, automatycznie wykrywa najwyższe z możliwych parametrów ładowania. Zaimplementowanie wspomnianego systemu gwarantuje, iż dowolne urządzenie podpięte pod dany powerbank, np. Tronsmart Presto PBT10 zostanie naładowane najszybciej, jak tylko jest to możliwe. Dzięki technologii VoltIQ, problem podpięcia urządzenia pod prawidłowy port odszedł w zapomnienie. Podładowanie telefonu, tabletu, głośnika bluetooth czy słuchawek bezprzewodowych do pełna jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie!

Co to jest Quick Charge?

Quick Charge jest awangardową technologią ultraszybkiego ładowania umożliwiającą naładowanie baterii danego urządzenia nawet do 70% w czasie 30 minut. Stosowanie systemu Quick Charge w ładowarkach oraz powerbankach umożliwia doładowanie baterii do pełna w niezwykle krótkim czasie. Najnowsza wersja Quick Charge 3.0 jest wydajniejsza o niemalże 40% od swojego poprzedniego wariantu.

Czym różni się VoltIQ od Quick Charge?

Podstawową różnicą pomiędzy jedną a drugą technologią jest ta, iż VoltIQ jest kompatybilna ze wszystkimi mobilnymi urządzeniami, natomiast system Quick Charge jest kompatybilny tylko i wyłącznie z urządzeniami certyfikowanymi przez firmę Qualcomm tj. z wieloma telefonami wyposażonymi w procesor typu Snapdragon oraz powerbankami Tronsmart. Twórcą technologii Quick Charge jest wspomniany już Qualcomm, natomiast VoltIQ zostało stworzone przez firmę Tronsmart. VoltIQ odpowiada za automatyczny dobór amperażu i woltażu, co maksymalizuje wydajność ładowania, natomiast technologia Quick Charge gwarantuje ultraszybkie ładowanie akumulatora w jak najkrótszym czasie.