Na co zwrócić uwagę podczas zakupu powerbanku? Który powerbank wybrać?

Który powerbank wybrać?

Powerbanki w ostatnich latach wprost królują na półkach sklepowych. Spośród wielu rodzajów tych mobilnych akcesoriów warto wybrać produkt wysokiej jakości, który w porównaniu do tańszych rozwiązań nie będzie zaniżał realnej pojemności.

Jaki powerbank kupić?

Realna pojemność

Pojemność banku energii to zdecydowanie jego najważniejszy parametr. Świadczy o tym, ile razy zdołamy naładować dane urządzenie. Sensowna pojemność powinna pozwolić naładować smartfona przynajmniej dwukrotnie. 5000mAh to zdecydowane minimum, natomiast 10 000mAh wydaje się być dla większości osób optymalną opcją, która w zależności od baterii danego urządzenia, pozwoli na wielokrotne naładowanie smartfona czy głośnika bluetooth. Prawdziwa wydajność powerbanku zależy jednak od współczynnika konwersji energii. Przed zakupem, jak najbardziej należy sprawdzić ten ważny parametr, gdyż większość banków energii cechuje się współczynnikiem konwersji na poziomie jedynie 70%.

Ilość portów i zastosowane technologie

W zależności od naszych indywidualnych potrzeb musimy wybrać bank energii z odpowiednią ilością portów. W przypadku, gdy zamierzamy ładować więcej niż jedno urządzenie w tym samym czasie, powerbank powinien posiadać przynajmniej dwa porty. Istotne są również zaimplementowane technologie. Nowoczesne jednostki posiadają takie systemy szybkiego ładowania jak Quick Charge 3.0 czy VoltiQ.

Poziom zabezpieczeń

Power banki wysokiej jakości zostały wyposażone w szereg solidnych zabezpieczeń takich jak ochrona przed przegrzaniem, przeładowaniem, zwarciem oraz zbyt niskim lub wysokim napięciem.

Wymiary i obudowa

To kolejne ważne cechy, które powinniśmy wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli dużo podróżujemy. W zależności, w czym zamierzamy przenosić nasz powerbank, należy wybrać urządzenie, które nie będzie zbytnio obciążało naszego codziennego wyposażenia, jak plecaka czy torebki. Kolejną kwestią, która powinna nas zainteresować, jest jakość obudowy. Zastosowane materiały powinny być solidne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Który powerbank wybrać? Nasz wybór: Tronsmart Presto PBT10

Presto 10000mAh to powerbank wyposażony w ogniwo renomowanej firmy, który cechuje się współczynnikiem konwersji na poziomie aż 90%. PBT10 obsługuje szybkie ładowanie Quick Charge 3.0, metodykę Huawei FCP oraz inteligentny system doboru amperażu VoltiQ, który gwarantuje ładowanie urządzeń z najwyższą możliwą mocą. W połączeniu z certyfikowanym szeregiem zabezpieczeń, niewielkimi rozmiarami i wytrzymałą obudową otrzymujemy kompletny powerbank wyróżniający się innowacjami oraz trwałością.