Connect with us

Porady i wskazówki

Ładowarka sieciowa do smarftona – na jakie parametry zwracać uwagę?

Opublikowano

Ładowarka sieciowa do smartfona ładuje telefon na podłodze.

Smartfony coraz częściej stają się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Wraz z rosnącym wykorzystaniem smartfonów, użytkownicy wymagają również więcej od swoich urządzeń. Dzisiejsze smartfony nie służą tylko do prostej komunikacji czy słuchania muzyki, stały się również naszymi  towarzyszami podczas podróży, wędrówek, chodzenia na siłownię itp. Do każdego smartfona potrzebna jest jakościowa i wytrzymała ładowarka. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Jakie są parametry ładowarki sieciowej?

Jest kilka ważnych parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając ładowarkę sieciową do smartfona. Pierwszym z nich jest prąd wyjściowy, czyli ilość energii elektrycznej, jaką może ona przesłać do urządzenia, aby je naładować. Prąd wyjściowy jest mierzony w Amperach lub A. Im wyższa wartość A, tym więcej energii elektrycznej zostanie przesłane, co oznacza, że urządzenie będzie ładować się szybciej. 

Kolejne parametry, na które należy zwrócić uwagę to typ wtyczki i napięcie. Typem wtyczki może być standardowa wtyczka brytyjska, europejska lub amerykańska. Jeśli dużo podróżujesz, warto rozważyć zaopatrzenie się w ładowarkę z uniwersalnym typem wtyczki. Napięcie ładowarki musi odpowiadać napięciu kraju, w którym będziesz jej używać. Ostatnim, ale nie mniej ważnym parametrem jest moc.

Jak wydajna powinna być ładowarka sieciowa do smartfona?

Zawsze należy szukać ładowarki o wysokiej sprawności (co najmniej 80%). Sprawność ładowarki oblicza się dzieląc moc wyjściową danych przez ich moc wejściową. Im wyższa sprawność ładowarki sieciowej, tym mniej energii zużywa, co oznacza, że Twój smartfon będzie ładował się szybciej i sprawniej.

Czy każda ładowarka sieciowa jest kompatybilna z Twoim smartfonem?

Każde urządzenie, które można podłączyć do ładowarki sieciowej, zawsze będzie kompatybilne z Twoim smartfonem. Jeśli jednak chcesz użyć ładowarki sieciowej do ładowania komputera, musisz sprawdzić, czy ładowarka ma prąd wejściowy co najmniej 10A. Jeśli chcesz naładować samochód elektryczny lub laptopa, potrzebujesz specjalnej ładowarki zdolnej dostarczyć prąd o natężeniu co najmniej 80A lub więcej.

Czytaj dalej
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze