Connect with us

Porady i wskazówki

Kiedy warto stosować huby USB?

Opublikowano

Podświetlane kable podłączane pod huby USB.

Hub USB to urządzenie, które umożliwia użytkownikom podłączenie wielu urządzeń do komputera za pomocą jednego portu. Może być przydatne, jeśli masz więcej urządzeń niż dostępnych portów w komputerze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, kiedy warto używać koncentratorów z urządzeniami USB.

Gdzie huby USB sprawdzają się najlepiej?

Huby są najlepsze, gdy trzeba podłączyć wiele urządzeń – na przykład po drugiej stronie pokoju lub w innym budynku. Huby są również przydatne, gdy trzeba połączyć urządzenie o niskiej prędkości z urządzeniem o wysokiej, lub dwa urządzenia, które używają różnych napięć. Huby są przydatne do dodawania pojedynczego urządzenia zdalnego, ale mogą powodować problemy w przypadku łączenia dwóch komputerów lub dwóch urządzeń w pobliżu komputera.

Jak używać hubów USB u siebie?

Jeśli potrzebujesz podłączyć pojedyncze urządzenie, które znajduje się w odległości większej niż 5 metrów (16 stóp) od komputera, prawdopodobnie będziesz potrzebował hub’a USB. Po podłączeniu urządzenia USB do komputera wysyła on prąd, aby zasilić urządzenie. W przypadku podłączenia wielu urządzeń za pomocą jednego kabla USB komputer również przesyła zasilanie tym samym kablem USB, co może spowodować jednoczesne włączenie się wszystkich urządzeń. Następnie można użyć rozdzielacza, aby połączyć urządzenia razem. 

Kiedy należy używać koncentratorów USB?

Gdy trzeba podłączyć wiele urządzeń znajdujących się w odległości większej niż 5 metrów od komputera lub. Rozdzielacze są również przydatne, gdy trzeba podłączyć dwa urządzenia korzystające z różnych napięć. Jeśli urządzenia znajdują się blisko siebie, lepszym wyborem może być przedłużacz USB. Jeśli potrzebujesz połączenia o większej prędkości niż ta, którą może zapewnić hub, również będziesz musiał użyć przedłużacza USB.

Czytaj dalej
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze