Showing all 4 results

Kabel Lightning – nowa jakość na rynku urządzeń mobilnych

System Lightning został wymyślony i opatentowany przez firmę Apple. Po raz pierwszy zaprezentowano go we wrześniu 2012 roku. Zupełnie nowy kabel do iPhone’a 5 otrzymał końcówkę do ładowania wykorzystującą 8 pinów, a nie jak dotychczas 30. Od tej pory nowym standardem stał się standard Lightning – USB, kabel umożliwia podłączenie urządzenia do każdego komputera.

Obecnie kable Lightning są kompatybilne z telefonami Apple od modelu 5 do najnowszego iPhone’a X i 8. Lightning jest wykorzystywany nie tylko w ładowarkach do iPhone’a. Także tablety z logo nadgryzionego jabłka są z nimi kompatybilne. Oznacza to, że kabel Lightning od Apple może być użyty do kilku urządzeń. Oczywiście sam kabel Lightning – USB nie wystarczy. Potrzebna jest mała kostka wpinana do gniazdka elektrycznego. Taki zestaw tworzy ładowarkę iPhone’a.

Zalety i wady kabli lightning

Wymyślony przez Apple, kabel Lightning jest rozwiązaniem bardzo udanym. Wśród zalet wymienić można wielkość końcówki przewodu. Wpływa ona na wygodę użytkowania, a także przechowywania. Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż w systemie 30-pinowym. Jego dwustronna konstrukcja wyklucza niewłaściwe podłączenie do ładowania. Nie ma możliwości niewłaściwego podłączenia złącza do telefonu. To duże udogodnienie względem systemu klasycznych kabli USB, Apple wymyśliło idealne rozwiązanie dla użytkowników.

Przewody Lightning – USB, raczej nie mają zbyt wielu wad. Od 2012 roku technologia stale gości w urządzeniach amerykańskiego producenta i nic nie wskazuje na to, aby uległo to zmianie. Na pewno wadą jest brak kompatybilności z innymi urządzeniami. Z kablami Lightning współpracują wyłącznie urządzenia Apple. Na pewno wśród wad można wymienić odporność na uszkodzenia ładowarek do iPhone’a. Kable dosyć często ulegają zniszczeniu, dlatego użytkownicy poszukują innych, alternatywnych rozwiązań.

Ile kosztuje ładowarka do iPhone’a

Oryginalna ładowarka do iPhone’a wyposażona w kabel Lightning-USB kosztuje około 200 złotych. W przypadku bezprzewodowych rozwiązań kompatybilnych z iPhone 8/8 Plus/X, koszty mogą wzrosnąć nawet do kilkuset złotych.

Jeśli chcesz ładować swój telefon w samochodzie to konieczna będzie odpowiednia końcówka. Już za około 50 złotych można kupić dobre ładowarki do których podłączymy kabel Lightning. W celu obniżenia kosztów związanych z zakupem dodatkowego przewodu ze złącza Lightning na USB możemy kupić ładowarkę z wbudowanym kablem. Pozwoli to zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Jeśli chodzi o kompatybilność to ładowarki pasują do większości popularnych modeli. Oznacza to, że ładowarka do iPhone’a 6 będzie także dobra dla modelu 5 czy 5S. Tak naprawdę zakup jednego urządzenia z systemem Lightning od Apple może sprawdzić się dla kilku smartfonów czy tabletów.

Kable Lightning od Tronsmart – wytrzymały kabel w eleganckim wydaniu

Kable Tronsmart do iPhone’a zostały przygotowane z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie wysoką jakość, a także ładny wygląd. Do ich wykonania wykorzystano podwójny nylonowy splot, a przy końcówkach wykończenie z twardego plastiku ochronnego. Kable Lightning zostały poddane ekstremalnym testom wytrzymałościowym. Udowodniono, że są one w stanie wytrzymać nawet 10 000 zgięć, co czyni je niemal 10-krotnie mocniejszymi od produktów konkurencji. Ogromną zaletą kabli Tronsmart do iPhone’a jest możliwość jego szybszego naładowania. To zasługa większej średnicy przewodu, która umożliwia skrócenie czasu ładowania, nawet do 2 godzin! Nasze kable spełniają certyfikat „made for iPhone, iPod,iPad” i są kompatybilne ze wszystkim ładowarkami do iPhone’a.

Oferta Tronsmart umożliwia także dopasowanie kabli do własnych potrzeb. Wybierz odpowiednią długość przewodu, od standardowego 1,2 metra, po najdłuższe 3 metrowe. Przewody ze złącza Lightning na USB są także dostępne w kilku wersjach kolorystycznych.

Brak w magazynie
79,00 
Brak w magazynie
Brak w magazynie
Brak w magazynie